Promosyon Ürünleri

promosyon ürünleri

Promosyon Ürünleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Promosyon vermek günümüzde ekonominin reklam konusundaki önemli argümanlarından biri, promosyon ürünleri de bunun temelidir. Bu konuda önemli olan verilecek eşantiyonun etkilemek istediğiniz grubun ilgisini çekebilecek nitelikte olmasıdır. Bu yüzden promosyon ürünleri konusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus verilen promosyonun fiyatı, kalitesi veya şekli değil gerçek muhatabına ulaşabilmesidir. Yani muhatap kitle promosyonu uzun bir zaman diliminde kullanabilmeli. Örneğin günlük işlerini sürekli olarak takip eden bir iş grubuna verilebilecek en iyi promosyon ürünü ajanda olabilir. Çünkü her gün yapacaklarını düzenli bir şekilde not alan bir kişi verdiğiniz ajandayı masasından ayırmaz.

Ya da bir öğrenci, masa başındaki bir memur çalışma saatlerinin önemli bir kısmında kalem kullanmak zorundadır; bir şoförün yanından hiç ayırmadığı şey arabasının anahtarıdır ve onu muhakkak bir anahtarlığa bağlar. Evraklarla istif olan ve sürekli bu evrakları yanında taşımak zorunda olan bir kişi , ister memur ister akademisyen ister iş sahibi olsun, muhakkak bir çantaya ihtiyaç duyar. Tabi ki bunların dışında özel kabul ettiğiniz ve çevrelerini etkileme gücüne inandığınız bazı gruplar için daha özel ürünler düşünebilirsiniz.

Dikkat Çeken Ürünler

Örneğin farklı özellikli bir masa saati, her an masada bulundurulabilecek ilginç özellikli bir aksesuar, kişiye özel tasarlanmış masa üstünde kullanılacak özel bir kalem seti bu tür etkileme gücü olan insanlar sayesinde ürünlerin etkisini artırır. Promosyon ürünleri seçilirken bu tür öncelikler dikkate alındığında ürünler en fazla verimlilikle kullanılmış ve maksadına ulaşmış olur. Ancak bunun yanında ürünlerin genele hitap edecek bir yönünün olduğunu da göz ardı etmemek gerekir. Neticede bu çalışmayla amaçlanan insanlara ulaşmak olduğundan genel amaçlı kalem, saat gibi eşantiyonlar da yardımcı olabilir. Kısacası ürünleri belirlerken ulaşmayı hedeflediğiniz kitleye göre ve tüm kişilere göre bir ayrım yaparak yakalamak istediğiniz verimliliği arttırabilirsiniz. Çünkü bu ürünlerle ilgili belki de en büyük yanılgı “verelim işte insanlar bilsin” düşüncesiyle özensizce bir hazırlık yapılmasıdır. Bu yanılgının önüne geçebilmenin en kestirme yolu promosyon ürünleri konusunda tecrübeli, profesyonel ve öngörülü bir ekiple çalışmaktır.